OLCAY GENİŞ AÇI

 

 

 

 

 

 

Aranjör , Kompozitör , Ses Mühendisi , Müzisyen

2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Teori Kompozisyon Anasanat dalına burslu olarak kabul edildi. Öğrenimi sırasında birçok oda müziği ve senfonik müzik yazdı.

2008 yılında Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması‘nda , ‘Tek Eşlilik’ adlı senfonik çalışması ile Birincilik ödülünü aldı.

2007 yılında Nokia Supersound adlı yarışmada Ortaya Karışık adlı funk grubu ile Kategori Birinciliği kazandı.

2007 yılında FLU adlı cover ve beste grubunda uzun bir müzik yolculuğuna başladı.

TNK adlı Rock grubunun, Söyle Ruhum adlı albümünde, Yine Yazı Bekleriz adlı şarkının piyano düzenlemelerini yaptı ve albüm kayıtlarında bu pasajları icra etti. Bu şarkı o yılın rock hitleri arasına girdi ve Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde de soundtrack olarak yerini aldı.

Cin Seddi adlı grubun Herşeye Evet Diyemem isimli ilk albümünde klavye partilerini düzenledi ve albüm kayıtlarında bu pasajları icra etti.

2010 yılında Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (İTÜ-MİAM) Ses Mühendisliği ve Ses Tasarımı dalında Master programına kabul edildi. Burada Pieter Snapper ile ‘alan kayıt – mikrofonlama teknikleri, elektronik müzik ve mastering branşlarında çalıştı. Reuben de Lautour ile ‘mixaj, müzik ve teknoloji’ alanlarında çalıştı.

2013 yılında Nil Karaibrahimgil’in düzenlediği remix yarışmasında, Heman adlı şarkıya yaptığı remix ile 1. lik ödülü aldı.

2015 yılında Emre Kaya JoyTurk Akustik düzenlemelerini yaptı.

2016 yılında Levent Dörter‘in Ayrıla Ayrıla isimli single çalışmasının aranjörlüğünü üstlendi.

2017 yılında Tan Taşçı’nın Sevmek Yetmiyor Bazen isimli albümünün çıkış şarkısı olan DUR ‘un aranjörlüğünü üstlendi.

iletişim için : olcaydemirci@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright Olcay Demirci 2012